Historie naszych mebli - cz.1

Meble to przedmioty, które towarzyszą nam na co dzień, często umilają lub ułatwiają życie.

My (Kombinerki) nadajemy im jeszcze szersze znaczenie, traktujemy je podmiotowo, a nie jak zwykły przedmiot, uważamy, że wszystkie mają duszę. A przede wszystkim nie skazujemy na śmierć, nie wyrzucamy, odnawiamy, reperujemy i szukamy im nowego domu.

Każdy mebel, który trafia do nas ma swoją unikatową historię, związaną ze zmianą właścicieli, miejsca zamieszkania, sposobu użytkowania. O każdym z nich staramy dowiedzieć się jak najwięcej, aby móc opowiedzieć ją przyszłemu właścicielowi. A tutaj opowiadamy je Wam.

1, Krzesło szaro-turkusowe - jak nowe

Znalazłyśmy to krzesło w komórce, po sąsiedzku, stało sobie samotne i nikomu nie potrzebne. Najprawdopodobniej wykorzystywane było ono podczas remontu mieszkania. Było w nie najlepszym stanie. Pokryte było śladami tynku, gipsu i zaciekami z farb. Miało połamane oparcie. Po naszej interwencji nabrało nowego blasku.

2. Krzesło szare ale jare

Krzesło szare było krzesłem prababci. Było jednym z kompletu krzeseł. Służyło jako krzesło w jadalni. Po śmierci babci, większość mebli została wywieziona, ostało się zaledwie kilka sztuk w tym to jedno krzesło. Nie wiemy dlaczego tylko jedno i co z pozostałymi jego braćmi. Krzesło kilkanaście lat spędziło w kotłowni, nie używane, stało pod ścianą. Gdy je przygarnęłyśmy siedzisko rozwalało się w rękach. Dzięki naszej fantazji, krzesło znów zaczęło tryskać radością, nieprawdaż?

3. Kumka olik oto stolik

Nasz stolik pierwotnie nie był stolikiem, był kawałkiem drewna, odpadem pozostałym po cięciu desek z drzewa. Przygarnął go tata, z nadzieją, że coś sobie z tego zrobi i zapomniał, że ma takie cudo w garażu. Kiedy deska wpadła w nasze ręce, przez dłuższą chwilę zastanawiałyśmy się, do czego ją wykorzystać. Po czym w naszych głowach pojawiła się myśl, że to będzie stolik. Szukałyśmy różnych rozwiązań, skąd wziąć dla niej nogi, a że nasz “garaż” ma wiele “skarbów” wpadły nam w ręce rurki hydrauliczne i oto on.

4.


Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Pinterest Social Icon
  • Facebook Basic Square