Historie naszych mebli - cz.2

May 13, 2016

Nasze meble trafiają do nas zupełnie przypadkowo, ale każde z nich ma w sobie to "coś". O każdym chcemy wiedzieć jak najwięcej. A oto ich krótkie historie:

 

 

1. Krzesła niebieskie, życie królewskie

 

Krzesła niebieskie wcześniej były koloru brązowego. Przez wiele lat służyły w kuchni mamy. Jednak jedno z nich się rozkleiło, więc mama postanowiła zakupić nowe. A te trafiły do garażu i czekały w nim na nas przez kilka miesięcy. Teraz są niebieskie i mamy nadzieje, że ich życie będzie królewskie :)

 

 

 

2. Jaka moda - taka komoda

 

Komoda ta przez kilka lat służyła pewnej rodzinie, jak komoda :) Jej miejsce było w salonie. Rodzina trzymała w niej przeróżne różności. Rodzina postanowiła sprzedać dom w którym mieszkała komoda. Dom został sprzedany ze wszystkimi meblami i całym sprzętem. Nowi właściciele chcieli urządzić dom po swojemu i pozbyć się komody. Na szczęście trafiła ona w nasze ręce.

3. Szafka nocna - wszechmocna

 

Szafeczka nocna pochodzi rodem z Belgii. Została przygarnięta przez M. podczas tzw “wystawek” czyli wydarzenia podczas którego mieszkańcy chce pozbyć się nie potrzebnych przedmiotów z domu wystawiają je przed dom z nadzieją, że ktoś sobie je weźmie, za darmo. Szafka mieszkała sobie wraz z siostrą bliźniaczką u M. przez kilka miesięcy. Wraz z nią przyjechała również do Polski. Jednak jej właścicielka w swoim polskim mieszkaniu nie znalazła dla niej miejsca. I tak szafka trafiła do nas.

 

 


 

4. Całkiem klawe - krzesła żółtawe

 

Krzesła żółte na spodzie mają blaszaną tabliczkę, na której napisane jest “schronisko na Śnieżniku”. Wnioskujemy na tej podstawie, że służyły gościom tegoż schroniska i mieszkały sobie w pięknych górach. My znamy ich historię dopiero od momentu gdy trafiły do świetlicy wiejskiej. Ciekawe wtedy miały przeżycia: obecność na wielu hucznych imprezach: dożynkach, ślubach, Sylwestrach, chrztach, komuniach, zabawach karnawałowych ect. Pewnie znają wiele miejscowych tajemnic.

Gdy na świetlicy pojawił się zupełnie nowy zestaw krzeseł, te trafiły do komórki, z nadzieją, że jeszcze do czegoś mogą się przydać. Mieszkały tam kilka długich lat, aż pojawiły się u nas.

 

 

 

 

Please reload

Ostatnie posty

January 31, 2017

Please reload

Archiwum
Please reload

Wyszukaj wg tagów
Please reload

Podążaj za nami
  • Pinterest Social Icon
  • Facebook Basic Square

Kontakt do Nas

663665397 

kombinerki.dwie@gmail.com

  • Facebook - Black Circle
  • Pinterest - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© 2023 by INDOOR. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now