Historie naszych mebli - cz.2

Nasze meble trafiają do nas zupełnie przypadkowo, ale każde z nich ma w sobie to "coś". O każdym chcemy wiedzieć jak najwięcej. A oto ich krótkie historie:

1. Krzesła niebieskie, życie królewskie

Krzesła niebieskie wcześniej były koloru brązowego. Przez wiele lat służyły w kuchni mamy. Jednak jedno z nich się rozkleiło, więc mama postanowiła zakupić nowe. A te trafiły do garażu i czekały w nim na nas przez kilka miesięcy. Teraz są niebieskie i mamy nadzieje, że ich życie będzie królewskie :)

2. Jaka moda - taka komoda

Komoda ta przez kilka lat służyła pewnej rodzinie, jak komoda :) Jej miejsce było w salonie. Rodzina trzymała w niej przeróżne różności. Rodzina postanowiła sprzedać dom w którym mieszkała komoda. Dom został sprzedany ze wszystkimi meblami i całym sprzętem. Nowi właściciele chcieli urządzić dom po swojemu i pozbyć się komody. Na szczęście trafiła ona w nasze ręce.

3. Szafka nocna - wszechmocna

Szafeczka nocna pochodzi rodem z Belgii. Została przygarnięta przez M. podczas tzw “wystawek” czyli wydarzenia podczas którego mieszkańcy chce pozbyć się nie potrzebnych przedmiotów z domu wystawiają je przed dom z nadzieją, że ktoś sobie je weźmie, za darmo. Szafka mieszkała sobie wraz z siostrą bliźniaczką u M. przez kilka miesięcy. Wraz z nią przyjechała również do Polski. Jednak jej właścicielka w swoim polskim mieszkaniu nie znalazła dla niej miejsca. I tak szafka trafiła do nas.

4. Całkiem klawe - krzesła żółtawe

Krzesła żółte na spodzie mają blaszaną tabliczkę, na której napisane jest “schronisko na Śnieżniku”. Wnioskujemy na tej podstawie, że służyły gościom tegoż schroniska i mieszkały sobie w pięknych górach. My znamy ich historię dopiero od momentu gdy trafiły do świetlicy wiejskiej. Ciekawe wtedy miały przeżycia: obecność na wielu hucznych imprezach: dożynkach, ślubach, Sylwestrach, chrztach, komuniach, zabawach karnawałowych ect. Pewnie znają wiele miejscowych tajemnic.

Gdy na świetlicy pojawił się zupełnie nowy zestaw krzeseł, te trafiły do komórki, z nadzieją, że jeszcze do czegoś mogą się przydać. Mieszkały tam kilka długich lat, aż pojawiły się u nas.

#DIY #staremeble #odnawianie #recykling

Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Pinterest Social Icon
  • Facebook Basic Square