Historie naszych mebli - cz. 3

August 16, 2016

 

Odnawianie starych mebli to nie tylko nasze hobby, tym działaniem robimy coś więcej - ratujemy je przed śmietnikiem, na którym wylądowały lub z pewnością by wylądowały jako nie potrzebne graty. Tym samym szerzymy ideę upcyklingu czyli ponownego użycia przedmiotu. Zależy nam aby znalezione przez nas przedmioty wróciły ponownie do użytku.

A tutaj na naszym blogu przedstawiamy historię każdego z naszych mebli, tak aby przyszły użytkownik wiedział z jakiego unikatu korzysta :)

 

Wiesz jak - wieszak

 

Wisiał sobie w garażu taty, zakurzony, zapomniany, przez ok 10 lat. Służył jako wieszak na kable, linki  i inne różności. Spod tych wszystkich rzeczy prawie nie było go widać. Jednak nasze sprytne oczy go wypatrzyły. I tym samym jest, piękny, kolorowy, jak nowy. Wcześniej był tylko brązowym smutnym starym wieszakiem.

 

 

 

Wieszak drewniany

 

Wieszak na początku był kawałkiem starej deski walającej się po stolarni i przekładanej z kąta w kąt. Gdy przez przypadek wpadły w nasze ręce haczyki, które aktualnie znajdują się na wieszaku, pomyślałyśmy, że w końcu ta deska może się na coś przydać. I tak deska została wieszakiem.

 

Krzesło zielone z Karkonoszy zniesione

(Karkonosz)

 

Krzesło to trafiło do nas spod schroniska Labská bouda, znajdującego się w Karkonoszach. Wędrując tym szlakiem, zauważyliśmy krzesło, stojące koło śmietnika, pod schroniskiem. Krzesło popękane, połamane, pomalowane różnymi farbami, dla poprzednich właścicieli przestało być użyteczne. Jedna z Kombinerek, postanowiła go zabrać do domu, żeby dać mu nowe życie. Założyła krzesło na plecy i wędrowała z nim przez pół Karkonoczy. Krzesło przebyło długą drogę po górkich szlakach ok 12 km na plecach Kombinerkii w końcu tafiło do naszej pracowni. Nadaliśmy mu imię “Karkonosz”.

 

 

 

 

Stolik z szuflady - da rady

 

Ten mebel wyglądający dziś jak stolik nocny, kiedyś był szufladą. Szuflada ta przez wiele lat leżała w zakamarkach garażu. Postanowiłyśmy z owej szuflady wykonać coś bardziej użytecznego. Połączyliśmy z nią kilka kawałków desek, które były odpadem z innej naszej produkcji i tak powstał stolik nocny.

 

Please reload

Ostatnie posty

January 31, 2017

Please reload

Archiwum
Please reload

Wyszukaj wg tagów
Please reload

Podążaj za nami
  • Pinterest Social Icon
  • Facebook Basic Square

Kontakt do Nas

663665397 

kombinerki.dwie@gmail.com

  • Facebook - Black Circle
  • Pinterest - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© 2023 by INDOOR. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now