Historie naszych mebli - cz. 3

Odnawianie starych mebli to nie tylko nasze hobby, tym działaniem robimy coś więcej - ratujemy je przed śmietnikiem, na którym wylądowały lub z pewnością by wylądowały jako nie potrzebne graty. Tym samym szerzymy ideę upcyklingu czyli ponownego użycia przedmiotu. Zależy nam aby znalezione przez nas przedmioty wróciły ponownie do użytku.

A tutaj na naszym blogu przedstawiamy historię każdego z naszych mebli, tak aby przyszły użytkownik wiedział z jakiego unikatu korzysta :)

Wiesz jak - wieszak

Wisiał sobie w garażu taty, zakurzony, zapomniany, przez ok 10 lat. Służył jako wieszak na kable, linki i inne różności. Spod tych wszystkich rzeczy prawie nie było go widać. Jednak nasze sprytne oczy go wypatrzyły. I tym samym jest, piękny, kolorowy, jak nowy. Wcześniej był tylko brązowym smutnym starym wieszakiem.

Wieszak drewniany

Wieszak na początku był kawałkiem starej deski walającej się po stolarni i przekładanej z kąta w kąt. Gdy przez przypadek wpadły w nasze ręce haczyki, które aktualnie znajdują się na wieszaku, pomyślałyśmy, że w końcu ta deska może się na coś przydać. I tak deska została wieszakiem.

Krzesło zielone z Karkonoszy zniesione

(Karkonosz)

Krzesło to trafiło do nas spod schroniska Labská bouda, znajdującego się w Karkonoszach. Wędrując tym szlakiem, zauważyliśmy krzesło, stojące koło śmietnika, pod schroniskiem. Krzesło popękane, połamane, pomalowane różnymi farbami, dla poprzednich właścicieli przestało być użyteczne. Jedna z Kombinerek, postanowiła go zabrać do domu, żeby dać mu nowe życie. Założyła krzesło na plecy i wędrowała z nim przez pół Karkonoczy. Krzesło przebyło długą drogę po górkich szlakach ok 12 km na plecach Kombinerkii w końcu tafiło do naszej pracowni. Nadaliśmy mu imię “Karkonosz”.

Stolik z szuflady - da rady

Ten mebel wyglądający dziś jak stolik nocny, kiedyś był szufladą. Szuflada ta przez wiele lat leżała w zakamarkach garażu. Postanowiłyśmy z owej szuflady wykonać coś bardziej użytecznego. Połączyliśmy z nią kilka kawałków desek, które były odpadem z innej naszej produkcji i tak powstał stolik nocny.

#staremeble #recykling #DIY #odnawianie

Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Pinterest Social Icon
  • Facebook Basic Square