Historia naszych mebli - cz. 4

Wiecie już, że lubimy opowiadać Wam historię każdego naszego mebla. Być może nie są one jakoś szczególnie odjechane i nie nadają się z pewnością na scenariusz filmu, ale zależy nam aby nowy właściciel naszego mebla miał świadomość, że jego mebel jest niezwykły i niepowtarzalny. Nie jest po prostu meblem, ma swoją historię.

Oto kolejne z nich:

Szafka turkusowa

Szafka ta, była częścią kompletu mebli do salonu rodziców. Zapewne komplet kupiony w latach 80tych. Meble dawno zostały wyrzucone, a szafka trafiła na strych, spędzając tam kilkanaście lat, jako przechowywaczka wszelkich różnych różności. Pewnego dnia dojrzały ją Kombinerki i aktualnie szafka ta przeżywa swoje nowe życie.

Skrzypce - wieszak

Skrzypce zostały zakupione na pchlim targu w Belgii. Kupujący nie miał pojęcia do czego mógł służyć ten drewniany przedmiot w kształcie skrzypiec. Po roku czasu od zakupu skrzypce przyjechały do Polski i tu trafiły w ręce Kombinerek.

Ręcznie pomalowane, zabezpieczone woskiem, stały się wieszakiem ozdobnym na klucze lub inne różności :)

Krzesła “patyczaki”

Krzesła te pochodzą rodem z czasów PRL. Był to jeden z podstawowych modeli tamtego czasu. Nasze krzesła zostały znalezione na jednym z pchlich targów, połamane, obdarte, przysypane stosem innych mebli. Wyszyły z ukrycia i pokazują się właśnie w zupełnie nowym stylu.

Taka rama!

Rama przywędrowała do nas z Holandii. Tam właściciele się nią znudzili i postanowili ją oddać w dobre ręce. Rama miała kolor złoty i była ramą obrazu. Teraz jest ramą, która zdobi tablicę do zapisywania ważnych rzeczy w domu.

#meble #diy #odnawianie #staremeble #recykling

Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Pinterest Social Icon
  • Facebook Basic Square