Dlaczego tak drogo


„A dlaczego tak drogo?” „Myślałam/em że to będzie tańsze?” „Pff… za taką kasę to sam/am sobie to zrobię.” To tylko część komentarzy jakie słyszymy odkąd prowadzimy działalność związaną z odnawianiem mebli pt. „Kombinerki”.

Postaram się Wam wyjaśnić dlaczego produkty hand made są droższe, od tych, które kupicie w sklepie typu Ikea lub innym dyskoncie.

Na cenę produktu wykonanego hand made składa się szereg czynników:

  1. Po pierwsze są to prodkuty, które pochodzą z pasji. Twórcy w ich wykonanie wkładają serce, czyli coś czego nie mają meble z wielkich sklepów. Pracujemy własnymi rękami, nie używamy wielkich maszyn, które często zastępują pracę ludzi. Dzięki czemu każda z rzeczy handemade ma swoją historię i duszę.

  2. Oprócz gotowego produktu sprzedajemy również nasz pomysł na ten produkt. Wiele osób chciało by mieć komodę albo krzesło po babci w domu ale nie wiedzą jak ono powinna wyglądać, żeby pasować do wnętrza. Nie mają wyobrażenia na temat ostatecznego designu mebla.

  3. Czas – podobno 2017 roku czas to luksus. Żeby wykonać jedną rzecz często potrzeba sporo czasu, którego najzwyczajniej w świecie ludziom brakuje. Większość ludzi pracuje na pełny etat, ma dzieci, rodzinę i wiele innych obowiązków. Gdy wracają do domu po całym dniu pracy są zmęczeni i pewnie jedyne o czym myślą to wziąć do ręki szlifierkę i zacząć działać ;) Jasne… już to widzę. Prawie każdy marzy o tym, żeby odpocząć, pójść na basen, do kina, spotkać ze znajomymi, spędzić czas z rodziną, a nie siedzieć w pyle, kurzu, ubabrany farbą w garażu. Również nie każdy chce poświęcać czas na przeglądanie portali w celu znalezienia czegoś co nam się spodoba. Tak moi drodzy wyszukiwanie takich „starych gratów” również zabiera bardzo dużo czasu.

  4. Produkty hand made są niepowtarzalne, z reguły nie trafiają się dwa takie same. Możemy mieć coś wykonanego specjalnie na zamówienie, co jeszcze bardziej czyni ten produkt oryginalnym i wyjątkowym.

  5. I na koniec wyobraźcie sobie, że twórca, który tworzy taki produkt hand made, też musi mieć co jeść i musi utrzymać rodzinę. Więc nie siedzi na warsztacie tylko dlatego, żebyście wy mieli piękne cacko w domu i mogli się chwalić znajomym, ale również dlatego, że to jest jego praca. Fakt ta praca jest jego pasją ale z czegoś musi żyć. Każdemu życzymy, żeby ich praca była spełnieniem marzeń, w której będzie się mógł realizować i inni będą go doceniali za to co robi.

Myślę że te czynniki, chociaż trochę pokażą Wam, że zrobienie czegoś własnymi rękami to wcale nie jest prosta praca. Oczywiście zachęcamy Was do tego, żeby próbować odnawiać coś samemu. Dlatego, że może to być fajna zabawa i każdy zobaczy ile w taki produkt trzeba włożyć czasu, serca, wyobraźni, cierpliwości i wiele innych środków, które pozwolą nam wykonać mebel czy inną rzecz, z którego na pewno będziemy dumni, nawet jak nie wyjdzie idealnie. To będzie to nasze własne dzieło i nie jeden nam pozazdrości czegoś tak oryginalnego.


Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Pinterest Social Icon
  • Facebook Basic Square