Kreatywne zabawy z dzieckiem

Drodzy rodzice zbliżają się wakacje. Wasze pociechy będą mieć dużo wolnego czasu, a wy będziecie mogli spędzić go z nimi. Co by tu robić, kiedy wszystkie miejsca na koloniach zajęte, a w naszym Mieście albo nie ma miejsca na keratynę zajęcia dla dzieci, albo w ogóle takie nie są organizowane.

Chcemy was zainspirować do kreatywnego spędzenia czasu z dzieckiem, pobudzicie tym samym jego kreatywność, rozwiniecie zdolności manualne i estetyczne. I miejmy nadzieje, zarazicie pasją tworzenia. Dlatego przygotowaliśmy dla was kilka postów jak DIY dla was i waszych pociech.


Dajcie dzieciakom poszaleć z pędzlem. To, co że będą brudne, w końcu są wakacje, a pralki wynaleźli po to, aby dzieci mogły się brudzić częściej niż kiedyś �� Gwarantujemy wam, że będzie to świetna zabawa, a wasze pociechy zapamiętają ja dużo lepiej i dłużej niż wyjście do parku albo na lody.

W końcu brudne dziecko, to szczęśliwe dziecko.

Pewnie myślicie, że takie roboty DIY zaraz pochłoną wasze oszczędności przeznaczone na plażing i smażing. Nic bardziej mylnego :) Majsterkowanie z dzieckiem wcale nie musi nas wiele kosztować. Czasem możemy wykorzystać coś, co od dawna zalega nam w domu np. starą szafkę nocną, karton albo kij od szczotki. Tego też można wyczarować nowe zabawki. I wcale nie musi wyglądać jak ze sklepowej półki. Taka ze sklepu ma większość, a wasze dziecko będzie miało coś oryginalnego i zrobionego wspólnymi siłami.

Oto pierwsza seria inspiracji, które pozwolą wam zacząć wspólną zabawę:

1. Kuchenka z szafki nocnej: jeśli nie macie w domu starej szafki, którą możecie wykorzystać poszukajcie jakieś na olx albo na wystawkach. Do tego farby, skrawki materiałów, kapsle lub korki po winie i odrobina fantazji :)

źródło: https://www.pinterest.com

2. Warsztat: Ktoś ma już małego majsterkowicza? Taki warsztat zmajstrowany wspólnymi siłami coś wspaniałego. Zabierajcie się do majsterkowania :)

źródło: https://www.pinterest.com

3. Sklep: Każdy z nas jak był mały, bawił się w sklep, waluta była w zielonych dosłownie, a ziemniaczki z kamyków. W bardzo prosty sposób możemy razem z naszym dzieckiem zrobić taki sklepik. Później wspólnie nazbierać towar na sprzedaż albo przygotować coś w kuchni.

źródło: https://www.pinterest.com

4. Domek dla lalek ze starej komody, skrzynek czy też sklejki; użyjcie kolorowego papieru, małych kartoników do zrobienia mebli, skrawków materiału i dajcie się ponieść pasji tworzenia :)


źródło: https://www.pinterest.com


Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Pinterest Social Icon
  • Facebook Basic Square